Dlaczego warto współpracować z agentem nieruchomości?

SZEŚĆ ŚCIAN 30 września 2020

WSPÓŁPRACA Z AGENTEM NIERUCHOMOŚCI

Rynek nieruchomości, jak każda inna branża, ma swoją specyfikę, a w niej różne zawiłości. O ile przy problemie z bolącym zębem, nikt nie postanawia brać spraw w swoje ręce i chętnie (lub mniej) umawia się do stomatologa, tak przy wyzwaniach dotyczących nieruchomości, pojawiają się wątpliwości. 

Działać na własną rękę, czy skorzystać z pomocy biura nieruchomości?

Poniżej przedstawiamy kilka specyficznych dla branży aspektów, przy których pomoc agenta nieruchomości może okazać się nieoceniona. 

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Za bezpieczeństwo transakcji odpowiada biuro nieruchomości. Zabezpieczamy interesy każdej ze stron. Kupujący, sprzedający i obie strony najmu – każdy klient może liczyć na profesjonalne wsparcie od naszych agentów.

Sprawdzeni najemcy
Przed podpisaniem umowy najmu dokonujemy weryfikacji lokatorów, korzystając z ogólnopolskich systemów takich jak Krajowy Rejestr Długów i Biuro Informacji Gospodarczej. Dbamy aby umowa była zgodna z obowiązującymi przepisami prawa.

Weryfikacja stanu prawnego nieruchomości

Naszym obowiązkiem jest również weryfikacja stanu prawnego nieruchomości. W przypadku nieuregulowanego stanu, pomożemy swojemu klientowi pokonać wszystkie niuanse i doprowadzić do stanu, w którym nieruchomość będzie nadawała się do sprzedaży. 

Przeprowadzenie przez proces kupna i sprzedaży
Współpracując z agentem nieruchomości, będziesz wiedział, w jaki sposób powinien wyglądać proces sprzedaży i co nastąpi na każdym jego etapie. Przygotujemy wszelkie niezbędne dokumenty i uregulujemy sprawy notarialne, a w razie potrzeby, wesprzemy w procesie uzyskania kredytu.

Bezwzględnie od tego, którą stronę transakcji reprezentujemy, zachowujemy się etycznie i przekazujemy wszystkie informacje, dbając o jawność transakcji.

STRATEGIA MARKETINGOWA

Niebagatelne znaczenie ma doświadczenie i wiedza agenta. W tej branży nieruchomości istnieją zadania, których nie da się wykonać bez znajomości rynku i przepisów prawa oraz skutecznej strategii marketingowej. Profesjonalny agent potrafi w odpowiedni sposób wypromować nieruchomość, co w dużej mierze przyczynia się do szybkiej i korzystnej finansowo transakcji. 

Profesjonalna sesja zdjęciowa i wirtualny spacer
Po naszej stronie leży wykonanie profesjonalnej sesji zdjęciowej, dzięki której możemy zaprezentować nieruchomość z jak najlepszej strony. Wizualny aspekt jest bardzo istotny i nigdy nie należy go lekceważyć. Jest zasadność w powiedzeniu, że człowiek kupuje oczami. Zdjęcia wykonane przy niekorzystnym oświetleniu lub niefortunne kadry mogą sprawić, że naprawdę atrakcyjna nieruchomość zostanie odrzucona przez potencjalnych klientów już w pierwszych sekundach oglądania ogłoszenia. Oferujemy również wirtualny spacer, jako wzbogacenie oferty o element pobudzający wyobraźnie zainteresowanych nieruchomością. Rozwiązanie to sprawdza się idealnie w przypadku zainteresowanych z innych miast, którzy mogą “przejść się” po nieruchomości bez konieczności wyruszania w daleką podróż. Również osoby chcące ograniczyć kontakt ze względu na pandemię COVID-19, docenią zdalną możliwość dokładnego obejrzenia oferty.

Opis nieruchomości, który przykuwa uwagę
Dobór słów użytych w ofercie ma ogromny wpływ na zwiększenie zainteresowania nieruchomością. Tekst powinien zawierać najważniejsze informacje i szczegółowy opis danej nieruchomości. Uboga treść i oszczędność słów odstrasza nabywcę, zaś przydługie opisy utrudniają dotarcie do istotnych informacji. Wiemy, w jakich słowach opisać nieruchomość tak, aby przedstawić jej atuty i wypunktować najważniejsze informacje.

Portale i promocja w Internecie
Ogłoszenia w Internecie są bardzo popularną i ważną formą promocji nieruchomości, ale bieżące uaktualnianie oferty i odbieranie połączeń nie musi być Twoim zmartwieniem. Promujemy za pośrednictwem wszystkich najważniejszych portali branżowych, odbieramy telefony, odpowiadamy na pytania i umawiamy na prezentację.

OCENA ATRAKCYJNOŚCI NIERUCHOMOŚCI

Czasem zdarza się, że nieruchomość wymaga kilku drobnych zabiegów z wykorzystaniem minimalnego wkładu finansowego, które w znaczący sposób mogą wpłynąć na zwiększenie jej atrakcyjności. Warto zaufać doświadczonemu oku agenta i zdecydować się na niewielkie zmiany, które przyniosą wielkie efekty. Niekiedy wystarczy pomalowanie ścian, które znajdowały się w opłakanym stanie, lub których specyficzny kolor był atrakcyjny dla właścicieli, ale odstraszał większość klientów. Korzystnie mogą wpłynąć generalne porządki, dodanie dekoracji przestawienie lub usunięcie kilku przedmiotów. Możemy doradzić, jak przemeblować mieszkanie, aby zyskać na jego funkcjonalności. W przypadku home stagingu świeże spojrzenie doświadczonej osoby z zewnątrz może być na wagę złota. 

USTALENIE REALNEJ WARTOŚCI

Ustalając cenę nieruchomości, warto posiłkować się wiedzą ekspertów. Opierając się na swoim doświadczeniu, pomożemy ustalić końcową cenę. Zawyżona często utrudnia proces sprzedaży, doprowadzając do sytuacji, w której oferta jest na rynku zbyt długo i zaczyna tracić na wartości. Zaniżona, z kolei, jest zawsze korzystna tylko dla jednej ze stron. Ustalanie realnej kwoty jest trudnym i mało przyjemnym momentem, któremu często towarzyszy sentyment do wystawianej na sprzedaż / wynajem nieruchomości. Zdecydowanie warto zasięgnąć opinii agenta, znającego lokalny rynek nieruchomości i bieżące ceny. 

NEGOCJACJE

Negocjacje to jeden z najtrudniejszych etapów, w którym dobrze jest czuć wsparcie ze strony profesjonalisty. Aby uzyskać dobre warunki, potrzebna jest nie tylko znajomość rynku nieruchomości i jego niuansów, ale także umiejętności negocjowania, opanowanie, odporność na stres i znajomości podstaw psychologii. Przygotowany do tego agent, jest sprawnym negocjatorem i pełni rolę mediatora, który zbuduje odpowiednie relacje z kupcem i zadba o dobro Twoich interesów.

SKORZYSTAJ Z POMOCY BIURA NIERUCHOMOŚCI

Jeśli chcesz czuć się bezpiecznie, wyeliminować ryzyko związane z podjęciem złej decyzji i zrozumieć mechanizmy rządzące rynkiem nieruchomości, skorzystaj z porady profesjonalistów.

Przeprowadzanie transakcji związanych ze sprzedażą i wynajmem jest dla nas codziennością. Wiemy z czym wiąże się cały proces, jak sporządzić dokumentację i rozwiązać sprawy prawne. Mamy doświadczenie i umiemy poruszać się w trudnych sytuacjach, które mogą przerosnąć osobę nie mającą wiele wspólnego z rynkiem nieruchomości. Czasem, działając na własną rękę, nie tylko nie oszczędzamy, ale tracimy pieniądze, czas i nerwy.

Nie można znać się na wszystkim i nie ma w tym absolutnie nic złego.